|
Дата розміщення: 12.04.2017
XI. Опис бізнесу
Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення,
виділ); |
ВАТ "Томашпiльське АТП 10548" створене як самостiйне пiдприємство в 1985 роцi по перевезенню вантажу. До 1985 року являлося як колона "Тульчинського АТП 10548".
З 1986 року до нього приєдналася вiд Ямпiльського АТП пасажирська колона. На сьогоднi ВАТ "Томашпiльське АТП 10548" являється змiшаним автопiдприємством.
ВАТ "Томашпiльське АТП 10548" утворено вiдповiдно рiшення регiонального вiддiлення ФДМФ по Вiнницькiй областi шляхом перетворення державного пiдприємства "Томашпiльське АТП 10548" у вiдкрите акцiонерне товариство згiдно з указом Президента України вiд 19.03.1996р. №194/96.
08.09.2010 р. - З метою приведення дiяльностi товариства у вiдповiднiсть до вимог Закону України "Про акцiонерi товариства" змiнено найменування Вiдкритого акцiонерного товариства "Томашпiльське автотранспортне пiдприємство 10548" на Приватне акцiонерне товариство "Томашпiльське автотранспортне пiдприємство 10548". На чергових загальних зборах акцiонерiв 08.09.2010 р. у зв'язку з дематерiалiзацiєю випуску ЦП в односторонньому порядку розiрвано договор №18 вiд 01.07.2004 р. на ведення реєстру власникiв iменних цiнних паперiв з реєстратором ТОВ "РК "КОРТА" (код за ЄДРПОУ 32899485). Укладено договори на обслуговування ЦП з депозитарiєм ПАТ НДУ (код за ЄДРПОУ 30370711) №Е-1984 вiд 08.11.2010 р. та зберiгачем ПАТ "КБ "Хрещатик" (код за ЄДРПОУ 19364259) №10-Е/ВН вiд 19.11.2010 р. Акт прийому-передачi (без номеру) системи реєстру пiдписаний ТОВ "РК "КОРТА", ПАТ "КБ "Хрещатик", ПрАТ "Томашпiльське АТП 10548".
Злиття, подiлу, перетворення, видiлу в звiтному перiодi не було. |
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші
відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив
розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; |
Середня кiлькiсть працюючих в 2015 роцi становила 2 чоловiка. Органiзацiйна структура емiтента складається з правлiння.
На територiї пiдприємствi знаходиться крита стоянка - профiлакторiй для автомобiлiв.
З 1991 року пiдприємство нової технiки не отримувало.
Перспективи розвитку:
1.Переобладнання автобусiв з карбюраторних двигунiв на дизельнi i газовi двигуни.
2.Розширення послуг населенню.
3.Продовжувати капiтальний ремонт кузовiв автобусiв в умовах пiдприємства i цим збiльшувати термiн роботи автобусiв.
4.Надавати послуги приватного транспорту в проведеннi ремонту.
Дочiрнi пiдприємства, фiлiї, представництва та iншi вiдокремленi структурнi пiдроздiли не створювались. Змiн в органiзацiйнiй структурi емiтента у вiдповiдностi з попереднiм звiтним перiодом не було. |
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; |
1. Середньооблiкова чисельнiсть працiвникiв облiкового складу (осiб) - 2.
2. Середньооблiкова чисельнiсть позаштатних працiвникiв та осiб, якi працiюють за сумiсництвом (осiб) - 0.
3. Чисельнiсть працiвникiв якi працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осiб) - 2.
4. Фонд оплати працi -34,9 тис.грн.
Вiдносно попереднього року фонд оплати працi зменшився на 4,8 тис. грн. у зв"язку iз зменшенням кiлькостi працiвникiв.
Спецiальних та обов'язкових кадрових програм, спрямованих на забезпечення рiвня квалiфiкацiї працiвникiв на пiдприємствi не має. |
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; |
Емiтент не належить до будь-яких об'єднань пiдприємств. |
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; |
Емiтент не проводить спiльну дiяльнiсть з iншими органiзацiями, пiдприємствами, установами. |
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом
звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; |
Пропозицiй щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб не надходило |
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості
запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); |
Концептуальна основа фiнансової звiтностi, використана для пiдготовки фiнансових звiтiв, визначена вiдповiдно положень стандартiв бухгалтерського облiку, що розмiщенi на сайтi Мiнiстерства Фiнансiв України.
Облiкова полiтика Товариства, яка вiдображає принципи та методи бухгалтерського облiку та звiтностi, за якими складається фiнансова звiтнiсть, вiдповiдає вимогам ПСБО.
Проводки в облiкових записах здiйснювалися, записувалися, оброблялися та наводилися у звiтностi в електроннiй формi.
Фiнансова звiтнiсть Товариства станом на 31.12.2016 року в усiх суттєвих аспектах достовiрно та повно подає фiнансову iнформацiю про Товариство станом на 31.12.2016 р. згiдно з нормативними вимогами щодо органiзацiї бухгалтерського облiку та звiтностi в Українi.
Товариство для складання фiнансової звiтностi використовує ПСБО.
Концептуальною основою для пiдготовки зазначеної фiнансової звiтностi Товариства є ПСБО.
Бухгалтерський облiк Товариства ведеться на паперових носiях, а також з використанням комп’ютерної технiки та програмного забезпечення 1С-бухгалтерiя.
В 2016 роцi Товариство дотримувалось принципу незмiнностi облiкової полiтики. Фiнансова звiтнiсть Товариства за 2016 рiк своєчасно складена та подана до вiдповiдних державних органiв управлiння у повному обсязi. В цiлому методологiя та органiзацiя бухгалтерського облiку у Товариствi вiдповiдає встановленим вимогам чинного законодавства, та прийнятої Товариством облiкової полiтики за 2016 р. Бухгалтерський облiк протягом 2016 року вiвся у цiлому у вiдповiдностi до вимог Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" № 996-XIV вiд 16.07.99 року, вiдповiдно до ПСБО та Iнструкцiї "Про застосування плану рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобов'язань та господарських операцiй пiдприємств та органiзацiй", затвердженої Наказом Мiнфiну України вiд 30.11.99 № 291 та iнших нормативних документiв з питань органiзацiї облiку.
Приватним акцiонерним товариством за перiод з 01.01.2016 року до 31.12.2016 року використовувались правильнi та обґрунтованi принципи здiйснення класифiкацiї активiв в бухгалтерському облiку. В цiлому оцiнка активiв вiдбувалась вiдповiдно до ПСБО.
Придбанi (створенi) основнi засоби зарахованi на баланс Товариства за первiсною вартiстю. Одиницею облiку основних засобiв є об'єкт основних засобiв. Первiсна вартiсть основних засобiв станом на 31 грудня 2016 року становить 140,4 тис. грн., знос становить 81,6 тис. грн., залишкова вартiсть основних засобiв становить 58,8 тис. грн.
Облiк надходження, використання, реалiзацiї та вибуття малоцiнних та швидкозношуваних предметiв, строком використання менше нiж 1 рiк, вiдображається згiдно вимог П(С)БО 9 “Запаси”, затвердженого МФУ № 246 вiд 20.10.1999 р. iз врахуванням змiн та доповнень.
Первинний облiк запасiв здiйснюється як з використанням типових форм так i з використанням самостiйно розроблених форм первинних документiв, що мiстять усi обов'язковi реквiзити.
Iнформацiя з первинних документiв узагальнюється у зведених облiкових документах.
Метод оцiнки вибуття запасiв – за середньозваженою собiвартiстю. Протягом звiтного перiоду було забезпечено незмiннiсть визначених методiв оцiнки вибуття запасiв.
Нарахування амортизацiї здiйснюється протягом строку експлуатацiї об'єкта, який встановлюється пiдприємством при визнаннi цього об'єкта активом (при зарахуваннi на баланс), i призупиняється на перiод його консервацiї. Сума нарахованої амортизацiї вiдображається за дебетом рахункiв облiку витрат дiяльностi, виробництва у кореспонденцiї з рахунком облiку зносу (амортизацiї) необоротних активiв. Нарахування амортизацiї проводиться пiдприємством щомiсяця. Пiдприємство застосовує норми та методи нарахування амортизацiї по основним засобам передбаченi П(С)БО № 7 «Основнi засоби». Податковий облiк основних засобiв та їх амортизацiї ведеться згiдно Податкового кодексу України, який затверджений Законом України № 2856-17 вiд 23.12.2010 р. iз змiнами та доповненнями.
Фiнансових iнвестицiй немає. |
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; |
Основним видом послуг являється перевезення пасажирiв i вантажiв. Послуги вантажного транспорту протягом 2016 р. не надавалися. Автобуси та вантажний автомобiль списанi. Коштiв на закупку запасних частин та транспортних засобiв в достатнiй кiлькостi немає. Основною причиною, яка впливає на стан розвитку автомольного виробництва, є нестабiльнiсть цiн на паливно-мастильнi матерiали.
Основними конкурентами являються приватники, розцiнки у них нижцi, у них один єдиний фiксований податок.
Маршрути обслуговують приватнi перевiзники з своїм транспортом та екiпажем по договору-пiдряду. Для обслуговування маршрутiв пiдприємство заключило договор пiдряду з ФОП Гордов С.А.
|
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо
підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх
необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб
фінансування; |
Протягом останнiх п'ять рокiв пiдприємство автомобiльної технiки не отримувало. На пiдприємствi було лiквiдовано та реалiзовано 25 транспортних одиниць, якi нерентабельнi для пiдприємства та на якi нарахованi 100% зносу. В основному це вантажнi автомобiлi марки ГАЗ, ЗIЛ, автобуси до 1987 року випуску.
В 2012 роцi нежитлове примiщення залишковою вартiстю 55,5 тис.грн. передано в приватну власнiсть. Також списано обладнання на суму 24,0 тис.грн., в тому числi - зварювальний апарат, слюсарний станок, теслярський станок. Придбання основних засобiв в 2012 роцi не було.
В 2013 роцi списано 4 автобуси ПАЗ на суму 97,3 тис.грн. Придбання активiв в 2013 роцi не було.
В 2014 роцi списано токарний станок на суму 8,6 тис.грн. Придбання активiв в 2014 роцi не було.
В 2015 роцi списано верстатний станок на суму 19,4 тис.грн., автомобiль ГАЗ-31029 на суму 8,1 тис.грн., автомобiль УАЗ-3303 на суму 5,3 тис.грн., причiп ГКБ-850 на суму 5,7 тис.грн., конвектор газовий на суму 0,9 тис.грн., компьютер на суму 1,8 тис.грн., щити електричнi на суму 2,9 тис.грн., забор панельний на суму 2,7 тис.грн., сканер на суму 0,7 тис.грн., колонки до компьютеру на суму 0,2 тис.грн., шкаф книжний на суму 0,2 тис.грн.
Придбання активiв в 2015 роцi не було.
В 2016 роцi списано 2 прiнтера на суму 2,2 тис.грн. та 2 книжковi шафи на суму 0,4 тис.грн.
Придбання активiв в 2016 роцi не було. |
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; |
Правочини з власниками iстотної участi, членами наглядової ради, виконавчого органу, афiлiйованими особами протягом звiтного року не укладались.
|
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні
правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання
активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть
позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва,
розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі
вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване
зростання виробничих потужностей після її завершення; |
Ступнi зносу 58%,ступнiь використання 42%. Зменшення вартостi основних засобi за рахунок амортизацiї та списання. Обмежень на використання основних засобiв немає.
Первiсна вартiсть основних засобiв 140,4 тис.грн, сума нарахованого зносу 81,6 тис.грн. Основнi засоби всiх груп використовуються за призначенням. Термiн та умови використання основних засобiв вiдповiдають нормам.
В 2016 роцi нараховано амортизацiї: будiвлi та споруди 3,1 тис.грн., машини та обладнання 0 тис.грн.,
транспортнi засоби 0 тис.грн., iншi ОЗ 0 тис.грн.
В найближчий час пiдприємство не планує капiтального будiвництва.
В оренду основнi засоби товариство не здавало, орендованi основнi засоби товариство не використовувало.
Мiсцезнаходження основих засобiв, Вiнницька область, смт. Томашпiль, вул. Л. Українки, 2.
Дiяльнiсть товариства не має значного впливу на погiршення стану навколишнього середовища, тому екологiчнi питання, що можуть позначитися на використаннi активiв вiдсутнi.
На найближчу перспективу пiдприємство не планує значних iнвестицiй та придбань, пов'язаних з господарською дiяльнiстю. |
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від
законодавчих або економічних обмежень; |
Iстотними проблемами, якi мають значний вплив на дiяльнiсть емiтента є полiтичнi фактори та значний вплив стану оподаткування.
Всi негаразди в роботi акцiонерного товариства подолати самотужки неможливо. Доки Верховна Рада не затвердить рiшення, яке допоможе всiй промисловостi, а саме, перегляне питання оподаткування i кредитну систему, доти наше пiдприємство i весь транспорт не може плiдно працювати.
Важко виконувати основнi показники роботи Товариства, коли на протязi кварталу пiдприємство працює без отримання прибутку. |
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за
порушення законодавства; |
Протягом 2016 року Товариство штрафи не сплачувало. |
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого
капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента;
|
На пiдприємствi недостатньо робочого капiталу для поточних проблем. Фiнансування дiяльностi емiтента здiйснюється за власнi кошти. Кредитними ресурсами пiдприємство не користується, iнвестицiї вiдсутнi. Можливi шляхи для покращення лiквiдностi за оцiнками фахiвцiв емiтента полягають в проведеннi заходiв по збiльшенню об'ємiв виробництва, вiдмови вiд зайвих витрат, змiни цiнової полiтики. Для забезпечення безперервного функцiонування пiдприємства, як суб'єкта господарювання необхiдно придiлити вiдповiдну увагу ефективнiй виробничiй дiяльностi, пошуку резервiв зниження витрат виробництва та погашення поточних зобов'язань. |
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; |
Протягом звiтного перiоду договори не укладались. |
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва,
реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність
емітента в майбутньому); |
Для покращення становища пiдприємства в майбутньому пiдприємство планує:
1. Проводити капiтальний, поточний ремонт та технiчне обслуговування автотранспортноi технiки, обладнання, агрегатiв, вiзлiв, пристроiв, обладнання та iншоi технiки, що належить пiдприємствам, органiзацiям, населенню.
2. Реставрацiя запасних частин, вузлiв i агрегатiв, обладнання, вiдновлення вiдпрацьованих вузлiв до автотранспортноi технiки.
3. Закупити мiкроавтобуси i вiдкрити додатковi маршрути. |
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; |
Дослiджень та розробок протягом 2016 року на пiдприємствi не проводилось. |
судові справи, за якими розглядаються позовні вимоги у розмірі
на суму 10 або більше відсотків активів емітента або дочірнього
підприємства станом на початок року, стороною в яких виступає емітент,
його дочірні підприємства, або судові справи, стороною в яких виступають
посадові особи емітента (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних
вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових
справ про це зазначається; |
В судових справах емiтент не задiяний. |
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та
результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз
господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. |
Аналiз фiнансового стану
Для проведення аналiзу фiнансових показникiв Товариства використано фiнансову звiтнiсть у складi: баланс станом на 31 грудня 2016 року та звiт про фiнансовi результати за 2016 рiк.
Економiчна оцiнка фiнансового стану Товариства на 01.01.2016р. та на 31.12.2016 р. проводилась на пiдставi розрахункiв наступних показникiв:
1.Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi (К абс.л.) обчислюється як вiдношення грошових засобiв, їхнiх еквiвалентiв i поточних фiнансових iнвестицiй до поточних зобов'язань. Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi показує, яка частина боргiв Товариства може бути сплачена негайно. Орiєнтовне оптимальне значення показника (0,25-0,5):
К абс.л 01.01.2016р. = 0,9/26,2=0,0344
К абс.л 31.12.2016 р. = 0
2. Загальний коефiцiєнт лiквiдностi характеризує достатнiсть обiгових коштiв без урахування матерiальних запасiв та затрат для погашення боргiв:
К заг.лiкв. 01.01.2016р.= 1,0/26,2=0,0382
К заг.лiкв. 31.12.2016 р.= 0
3. Коефiцiєнт фiнансової незалежностi (автономiї) характеризує вiдношення власних та прирiвняних до них коштiв до сукупних активiв Товариства:
К авт. 01.01.2016р.= 37,2/63,4=0,5868
К авт. 31.12.2016 р.= 58,4/58,8=0,9932
4. Коефiцiєнт покриття зобов’язань власним капiталом розраховується як вiдношення залучених коштiв до власних. Оптимальне значення показника: 0,5…1,0:
К покр. 01.01.2016р. = 26,2/37,2=0,7043
К покр. 31.12.2016 р. = 0,4/58,4=0,0068
5. Коефiцiєнт рентабельностi активiв розраховується як вiдношення чистого прибутку до середньорiчної вартостi активiв Товариства:
К рент. 31.12.2016 р. = 21,2/61,1=0,3469
Основнi показники фiнансового стану Товариства станом на 01.01.2016року та на 31.12.2016 року наведенi в таблицi.
Таблиця
ПОКАЗНИК Оптимальне значення ФАКТИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ
На 01.01.2016р. На 31.12.2016 р.
1. Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi 0,25…0,5 0,0344 0,00
2. Коефiцiєнт загальної лiквiдностi >1 0,0382 0,00
3.Коефiцiєнт фiнансової незалежностi (автономiї) >0,5 0,5868 0,9932
4. Коефiцiєнт структури капiталу <1 0,7043 0,0068
5. Коефiцiєнт рентабельностi активiв Якнайбiльше - 0,3469
Iнформацiя про результати фiнансово - господарської дiяльностi емiтента за останнi три роки: за 2013 рiк непокритий збиток - 192,4 тис.грн., чистий збиток - 44,7 тис. грн., за 2014 рiк непокритий збиток-215,0 тис.грн., чистий збиток - 22,6 тис. грн., за 2015 рiк непокритий збиток-192,8 тис.грн., чистий прибуток - 22,2 тис. грн., за 2016 рiк непокритий збиток-171,6 тис.грн., чистий прибуток - 21,2 тис. грн.
|
|